11 Festiwal Piosenki Zuchowej, Harcerskiej i w tym roku na odwrót" Dopiewo 2015

Aktualności » 11 Festiwal Piosenki Zuchowej, Harcerskiej i w tym roku na odwrót" Dopiewo 2015

2015-11-03 22:21

W sobotę 24 października, drużyny i gromady naszego Ośrodka zjechały się do Dopiewa, na 11 już edycję Festiwalu Piosenki Zuchowej Harcerskiej i w tym roku także Na Odwrót. Oznaczało to tyle, że gromady zuchowe, czyli:
4 GZ "Leśne Duszki" ze Stęszewa, Próbna GZ z Grzebieniska, Próbna GZ z Dąbrowy, 12 GZ "Bajkowy Wóz" z Konarzewa i 10 GZ "Wesołe Niedźwiadki" z Dopiewa pokazały się Jury z piosenką zuchową, a drużyny harcerskie 4 DH Stęszew, 12 DH Konarzewo, 26 DH Dopiewo,
Zastęp Młodszoharcerski ze Stęszewa i Próbna Drużyna z Buku oprócz-jak co roku  -piosenki harcerskiej - zaśpiewały także piosenkę zuchową.

            W tym roku ich zmagania oceniało Jury w składzie

            dh. Dariusz Sokołowski-Komendant Ośrodka

            dh. Katarzyna Grabowska-Członek Szczepu ZHP Dopiewo

            dh. Katarzyna Mikołajczyk-Członek Komendy Ośrodka ZHP Buk

            dh. Paweł „Buli” Lewandowski-Wieloletni przyjaciel Szczepu ZHP Dopiewo

            Wszystkie drużyny i gromady, trzeba przyznać, stanęły na wysokości zadania. Niektóre występy zapadły w pamięć tak bardzo, że-jesteśmy pewni - będą rozpamiętywane na kolejnych Festiwalach przez najbliższe kilka lat.

            Pląsy i śpiewy, które jak zwykle umiliły nam czas oczekiwania na werdykt zakończył dh. Dariusz Sokołowski, który ogłosił wyniki.

            W kategorii zuchowej zwyciężył zuchy z 12 GZ Bajkowy Wóz z Konarzewa *słoneczko*, drugie miejsce zajęły zuchy z Próbnej GZ z Dąbrowy, a trzecie z 4 GZ Leśne Duszki ze Stęszewa *dla nich także słoneczko*

            W kategorii harcerzy, piosenki harcerskiej, zwyciężyli gospodarze, czyli 26 DDH im. Alka Dawidowskiego *harcerze nie klaszczą*, miejsce drugie zajął Zastęp Młodszoharcerski ze Stęszewa, a trzecie- 4 DH Stęszew.

            Za to za piosenkę zuchową w wykonaniu harcerzy na podium stanęły kolejno:

            III miejsce-4 DH Stęszew

            II miejsce- 12 DH z Konarzewa

            I miejsce-26 DDH

            Mamy nadzieję, że wszystkie gromady i drużyny, którym nie udało się przybyć w tym roku pojawią się w przyszłym :D

 

Zdjęcia dostepna na: http://buk.zhp.net.pl/home/11festiwalpiosenkizuchowejharcerskiejiwtymrokunaodwrotdopiewo2015-fotorelacja